Home in Alanya

دفترچه راهنمای سرمایه‌گذاری
دفترچه راهنمای سرمایه‌گذاری
راهنمای سرمایه گذاری

جغرافیا و اقلیم

آلانیا موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی در امتداد ساحل مدیترانه دارد. آلانیا توسط مناطق کوهستانی احاطه شده است ، که امتداد کوههای توروس در شمال است ، در حالی که در جنوب ، توسط دریای مدیترانه و شبه جزیره آلانیا ، که با دیواره هایی به طول 6500 متر احاطه شده است. آلانیا شهری بندری است که تاریخ استقرار آن به دوران بسیار باستان برمی گردد. علاالدین کیکوبات ، یکی از سلاطین سلجوقی ، ویژگی بندر آلانیا را بسیار خوب ارزیابی کرد و کارخانه کشتی سازی را ساخت ، و در عین حال برای محافظت از بندر برج سرخ. این بنادر و بناهای تاریخی که به نماد آلانیا تبدیل شده اند ، ویژگی های خود را تا به امروز حفظ کرده و در خدمت گردشگری هستند.


آلانیا دارای آب و هوای مدیترانه ای با بیش از 300 روز آفتاب در سال است. در آلانیا ، یکی از عواملی که به بخش گردشگری حیات می بخشد ، آب و هوای معتدل چهار فصل است. در آلانیا ، دمای آب دریا زیاد است و دوره آفتاب گرفتن طولانی است. به همین دلیل ، گردشگران کشورهای شمالی در زمستان می توانند وارد دریا شوند و در روزهای آفتابی آفتاب بگیرند. آلانیا که با آب و هوای مناسب خود فرصتی مناسب برای زندگی و تعطیلات فراهم می کند مورد علاقه کسانی است که قصد خرید خانه و سرمایه گذاران را دارند.


آلانیا با آب و هوا و موقعیت جغرافیایی خود از نظر خاک یکی از حاصلخیزترین مناطق مدیترانه است. به همین دلیل ، گونه های گیاهی متنوع هستند. آلانیا همچنین غنی از جنگل است زیرا اطراف آن را کوه ها احاطه کرده اند. حتی در بعضی مناطق (منطقه اینکوم) دریا و جنگل بهم آمیخته اند.


به دلیل آب و هوای معتدل و خاک حاصلخیز ، در سواحل آلانیا 24 نوع میوه گرمسیری مانند پرتقال ، نارنگی ، کیوی ، آووکادو ، موز ، انبه ، پاپایا ، آنونا چریمولا ، کارامبولا Averrhoa carambola ، میوه اژدها ، سیب کاستارد پرورش داده می شود. ، لونگان ، انبه ، میوه مار (سالاک یا سالاکا زالاکا) ، میوه دانه های گوارا ، جامبو بیجی ، رامبوتان راپیا. همانطور که به شمال می رویم ، گونه های میوه ای مانند سیب ، گلابی ، و درخت مقاوم در برابر سرما رشد می کنند. در این شهر که بهشت کشاورزی و گردشگری همزمان است ، می توانید هر روز در بازار محلی که در مناطق مختلف مستقر شده است به میوه ها و سبزیجات تازه برسید.

Loading...